Разлика помеѓу преработките на „Проект „Математичко родословие““

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Проект „Математички родослов“''' ({{lang-en|Mathematics Genealogy Project}}) — семрежна ...)
 
с
'''Проект „Математички родослов“''' ({{lang-en|Mathematics Genealogy Project}}, MGP) — [[семрежје|семрежна]] [[база на податоци]] за академскиот [[родослов]] (генеалогија) на [[математичар]]ите.<ref name="llmgp"/><ref name="che">{{наведување
| last = Carr | first = Sarah
| date = August 18, 1999