Разлика помеѓу преработките на „Јелгава“

Одземени 4 бајти ,  пред 6 години
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
* {{flagicon|Lithuania}} [[Шјаулијај]], [[Литванија]], од 1960
* {{flagicon|Denmark}} [[Вајле]], [[Данска]], од 1992
* {{flagicon|Republic of China}} [[ШинџингаШинџин]], [[Тајван]], од 2000
* {{flagicon|Italy}} [[Алкамо]], [[Италија]], од 2002
* {{flagicon|Belarus}} [[Барановичи]], [[Белорусија]], од 2003
107

уредувања