Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Одземени 56 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Мобилно уредување
{{Инфокутија кошаркарски клуб
{{Infobox basketball club
| h_bodyбоја1 = 000099 =
| color2 = blue
| a_bodyбоја2 = 000099 =
| color1 = white
| име = КК Ангели
| color3
| name лого = Ангели
| logo големина =
| цело име = Кошаркарски Клуб Ангели
| league = [[Втора македонска кошаркарска лига|Втора лига]]
| founded основан = 2006
| историја =
| arena = Спортска сала Драчево
| распаднат = /
| location = [[Драчево]], [[Скопје]]
| арена =
| colors = Сина, сива, црвена<br> {{color box|blue}} {{color box|grey}} {{color box|#C41E3A}}
| location локација = [[Драчево]], [[Скопје]]
| president = Благоја Кечовски
| managerбои = сина и = Горан Мојсовскибела
| coach претседател = Благоја Кечовски
| president тренер = Благоја Кечовски
| championships = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3.png]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3.png]]-2009
| website титули = http://kkangeli.webs.com
| league лига = [[ВтораТрета македонска кошаркарска лига|Втора лига]]
| h_body = 000099
| сезона = 2013/14
| h_pattern_b = _thinwhitesides
| позиција = Втора лига<br />9<small>ти</small>
| h_shorts = 000099
| вебместо = [http://kkangeli.webs.com kkangeli.webs.com]
| h_pattern_s =
| h_body=000099|h_pattern_b=_thinwhitesides|h_shorts=000099|h_pattern_s=
| a_body = 000099
| a_body=000099|a_pattern_b = _thinsidesonwhite|a_shorts=ffffff|a_pattern_s=
| a_shorts = ffffff
| a_pattern_s =
}}
 
'''Кошаркарскиот Клуб Ангели''' е клуб од [[Драчево]], [[Скопје]], [[Македонија]]. Клубот есе формираннатпреварува во 2006Третата годиналига. Своите домашни натпревари ги игра во [[СпортскаСпортската сала Драчево|спортската. салаКлубот Драчево]]е формиран во 2006 година.
 
==Кошаркарска школа==
ТимотШколата брои преку 250 члена и активно се натпреварува во системот на натпревари организирани од кошаркарската федерација на Р. Македонија и тоа во следните наведени лиги:
 
•сениорка машка екипа (II лига),
•јуниори (родени 91 и 92),
•кадети (родени 94),
•пионери (родени 97) и
•пионерки (родени 95 и96)освоени сребрени и бронзени медали во сезоната 2007/2008 во Р.М
 
*јуниори,
*кадети,
*пионери и
*пионерки
===Младински титули===
| championships = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 Пионерки<br> [[Податотека:Med 3.png]]-2008 Пионерки<br> [[Податотека:Med 3.png]]-2009
[[Категорија:Македонски кошаркарски клубови|А]]
[[Категорија:Кошаркарски клубови од Скопје|А]]
 
 
[[Категорија:Драчево]]