Разлика помеѓу преработките на „Доменико Чели“

нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија за личност
| име = Доменико Чели
| родено-име =
| роден-дата = {{birth date and age|df=yes|1973|1|18}}
| роден-место = {{роден во|Бари|Италија|}}
| националност = {{flagicon|Италија}} [[Италија]]
| занимање = [[Судија|фудбалски судија]]
}}
 
'''Доменико Чели''' (роден на {{роден на|18|јануари|1973}} во [[Бари]]) е [[Италијанци|италијански]] [[фудбал]]ски судија.