Разлика помеѓу преработките на „Зајче безопавче“

дополнување
(викификација)
(дополнување)
'''Зајче безопавче''' е збирка песни за деца од македонскиот поет [[Васил Куноски]], првобитно објавена во [[1957]] година.
 
== Содржина ==