Разлика помеѓу преработките на „Август Фердинанд Мебиус“

с
с
* [http://www.genealogy.ams.org/id.php?id=35953 А. Ф. Мебиус] - Математичка генеалогија {{en}}
* [http://youtube.com/watch?v=JX3VmDgiFnY Визуелен приказ на Мебиусовите трансформации] (со пишани објаснувања) - [[YouTube]] {{en}}
 
 
{{нормативна контрола|VIAF=27139308}}
 
{{Лични податоци
| PLACE OF DEATH = [[Лајпциг]]
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Мебиус, Август Фердинанд}}