Разлика помеѓу преработките на „.hr“

Одземени 4 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
 
'''.hr''' — [[највисокинајвисок државнидржавен доменидомен]] зана [[Хрватска]]. Со него од [[1993]] управува CARNet и според одредени правило на него можат да се регистрираат само хрватски правни и физички лица, како и правни лица што обавуваат некоја дејност во Хрватска.
 
==Надворешни врски==