Разлика помеѓу преработките на „.hr“

Одземени 94 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
 
'''.hr''' е [[државеннајвисоки коддржавни на главен интернет домен|главен Интернет домендомени]] за [[Хрватска]]. Со него од [[1993]] управува CARNet и според одредени правило на него можат да се регистрираат само хрватски правни и физички лица, како и правни лица што обавуваат некоја дејност во Хрватска.
 
==Надворешни врски==
* [http://www.iana.org/root-whois/hr.htm IANA информации за .hr]
 
{{Домен-никулец}}
{{Никулец за главен интернет домен}}
 
 
{{Домени}}