Разлика помеѓу преработките на „Велшани“

Додадени 1.837 бајти ,  пред 6 години
Создадена страница со: '''Велшани''' (англиски: ''Welsh people'', велшки: ''Cymry'') се жителите на [[Велс]...
(Создадена страница со: '''Велшани''' (англиски: ''Welsh people'', велшки: ''Cymry'') се жителите на [[Велс]...)
(нема разлика)