Разлика помеѓу преработките на „Никица Јелавиќ“

нема опис на уредувањето
{{Infobox football biography 3
| playername = {{f;agiconflagicon|Хрватска}} Никица Јелавиќ<br />Nikica Jelavić
| image = [[Податотека:Nikica Jelavić - SK Rapid Wien (2).jpg|300px]]
| height = {{height|m=1.87}}