Разлика помеѓу преработките на „Бубакар Бари“

Додадени 677 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Бубакар "Копа" Бари''' (роден на [[30 декември]] [[1979]]) е [[фудбалер]] од [[Брегот на Слоновата Коска | Брегот на Слоновата Коска]] со потекло од [[Гвинеја]], [[Голман|голман]] на [[ФК Локерен | Локерен]] и [[Фудбалска репрезентација на Брегот на Слоновата Коска | Репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска]].
 
==Титули==
==={{flagicon|Белгија}} Локерен===
*'''[[Куп на Белгија]]''' (1) : 2011-12.
 
==Надворешни врски==
* [http://int.soccerway.com/players/boubacar-barry/13666/ Бубакар Бари на soccerway]
* [http://www.transfermarkt.co.uk/copa/profil/spieler/13041 Бубакар Бари на transfermakt]
* [http://www.whoscored.com/Players/9913/Show/Boubacar-Barry Бубакар Бари на whoscored]
* [http://www.espnfc.com/player/119458/boubacar-barry Бубакар бари на espn]
* [http://www.goal.com/en-us/people/c%C3%B4te-divoire/11830/boubacar-barry-copa/national Бубакар Бари на Goal.com]
 
==Наводи==