Разлика помеѓу преработките на „Тег (маглина)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|алтернативни ознаки=M 27, PK 60-3.1, CS=13.9, Dumbbell nebula
}}
'''Тег''' ('''NGC 6853''', '''МесијеМесје 27''', '''M27''') — [[планетарна маглина]] во соѕвездието [[Лисица (соѕвездие)|Лисица]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 6853 се споменува и како M 27, PK 60-3.1, CS=13.9, Dumbbell nebula.
 
 
{{МесијеовиМесјеови објекти}}
 
[[Категорија:Планетарни маглини]]
[[Категорија:Нов општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Лисица]]
[[Категорија:МесијеовиМесјеови објекти]]