Разлика помеѓу преработките на „Источен Холштајн-Центар“

с
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
с
'''Источен Холштајн-Центар''' ({{lang-de|Ostholstein-Mitte}}) — [[Амт|општинска заедница]] во округот [[Источен Холштајн]], во [[Шлезвиг-Холштајн]], [[Германија]]. Седиштето на општинската заедница е Шенвалде на Бунгсберг.
 
Општинската заедница Источен Холштајн-Центар се состои од следниве општоиниопштини:
 
*# [[Алтенкремпе]]
*# [[Каседорф]]
*# [[Шасхаген]]
*# [[Шенвалде на Бунгсберг]]
*# [[Зирксдорф]]
 
{{Coord|54|11|15|N|10|45|15|E|region:DE-SH_type:city(9150)|display=title}}