Разлика помеѓу преработките на „Мува (соѕвездие)“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
| abbreviation = Mus
| genitive = Muscae
| symbolism = [[Мувамува]]
| RA = {{RA|11|19,3}} до {{RA|13|51,1}}<ref name="boundary"/>
| dec = −64,64° до −75,68°<ref name="boundary"/>
}}
| latmax = [[10-ти северен напоредник|10]]
| latmin = [[Јуженјужен пол|90]]
| month = мај
| notes =