Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

: 1. [[Податотека:Jersey yellow.svg|20п]] Генерален пласман [[Трка околу Баскија 2014|Трка околу Баскија]]
::1. Етапа 1
: 1. Етапа 16 [[Вуелта а Еспања 2014|Вуелта а Еспања]]
::1. Етапа 16
::1. Етапа 20
: 2. Краен пласман [[Волта ао Алгарве]]
::1. Етапа 4