Разлика помеѓу преработките на „Ерих Фром“

Додадени 50 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с
[[file:Erich Fromm .jpg|thumb|250px|Erich Fromm]]
'''Ерих Фром''' ({{lang-de|Erich Fromm}}; {{роден на|23|март|1900}} - {{починал на|18|март|1980}}) —истакнат германски [[психоанализа|психоаналитичар]], [[Хуманизам|хуманистички]] [[филозоф]] и [[демократски социјализам|демократски социјалист]].
 
1

уредување