Џанг Гаоли: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|image = Zhang-Gaoli.png
|office = [[Вицепремиер на Кина|Прворангиран Вицепремиер на Кина]]
|premier = [[Ли КечангКеќанг]]
|term_start = 15 март 2013
|term_end =
|predecessor = [[Ли КечангКеќанг]]
|successor =
|birth_date = ноември 1946
 
== Надворешни врски ==
*[http://news.xinhuanet.com/english/special/18cpcnc/2012-11/15/c_131977284.htm Биографија на Џанг Гаоли] — „[[СјинхуаСинхуа]]“ {{en}}