NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q841193 (translate me))
сНема опис на уредувањето
|црвено поместување=
|оддалеченост=
|откривач=[[НикласНикола Луј де ЛакајлЛакај]]
|датум на откривање= [[1751]]
|алтернативни ознаки=OCL 939, ESO 136-SC14
 
== Откривање ==
Објектот е откриен во [[1751]] година од страна на [[НикласНикола Луј де ЛакајлЛакај]], со помош на [[рефрактор]], чијашто леќа имала дијаметар со ширина од 0,5 cm.
 
== Податоци ==