Разлика помеѓу преработките на „Бук (општина)“

Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
 
== Населени места ==
Општината Бук е создадена на 1 јануари 2011 г. по законот „Каликратис“<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref> со спојување на две стари општини: Бук (Паранести) и Нусретли (Никифорос).
 
=== Општинска единица Бук ===