Разлика помеѓу преработките на „Клисура (Албанија)“

с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
[[Податотека:Gryka e këlcyrës-2.jpg|250px|thumb|Калцира]]
 
'''Калцира''' е град во [[Прмет (округ)|округот Прмет]], во јужна [[Албанија]], лоциран е на реката [[Војуша]] (Вјоса).<ref>[http://www.legjislacionishqiptar.gov.al/doc.jsp?doc=docs/Ligj%20Nr%209969%20Dat%C3%AB%2024-07-2008.htm Albanian government budget legislation]</ref><ref>[http://web.archive.org/web/20120327014915/http://www.interreg.gr/inst/interreg/gallery/File/Programmes/Greece%20-%20Albania/Simpliroma%20Programmatismou/EN/18-12-07_Programme_Complement_GREECE%20ALBANIA.doc Greece – Albania Neighbourhood Programme]</ref> Реката Војуша образува кањон во близината на градот познат како [[Калцирски Кањон]]. Според пописот извршен во 2001 година во градот живееле 3.434 жители.
 
==Наводи==