Разлика помеѓу преработките на „Морарци“

Додаден 141 бајт ,  пред 6 години
с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
| општина=Кукуш
| околија=[[Централна Македонија]]
| популација=122<ref>{{cite web | last = ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΣΥΕ | year = 2001 | url = http://www.statistics.gr/gr_tables/S1101_SAP_1_TB_DC_01_03_Y.pdf | title = Податоци од пописот во Република Грција во 2001 година| format = PDF | pages = 172 | accessdate = 22 октомври | accessyear = 2008 |archiveurl=http://web.archive.org/web/20090318065626/http://www.statistics.gr/gr_tables/S1101_SAP_1_TB_DC_01_03_Y.pdf|archivedate=2009-03-18}}</ref>
| поштенски број=
| повикувачки број=