Разлика помеѓу преработките на „Неврокоп (Егејска Македонија)“

с
fixing dead links
с
с (fixing dead links)
| портал =[http://www.nevrokopi.gr/ nevrokopi.gr]
}}
'''Неврокоп''' ({{lang-el|Δήμος Νευροκοπίου}}) — [[општина]] во [[Драма (округ)|Драмскиот округ]], во северозападнаиот дел на областа [[Источна Македонија и Тракија]] во [[Егејска Македонија]], денес во [[Грција]]. Административен центар е градот [[Зрново (Драмско)|Зрново]].<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref>
 
== Географија ==