Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

с
fixing dead links
с (fixing dead links)
 
== Населени места ==
Општината Вартокоп е создадена по законот „Каликратис“ на 1 јануари 2011 г., со спојување на две стари општини: Вартокоп и Мениида.<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref>
 
=== Општинска единица Вартокоп ===