Разлика помеѓу преработките на „Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република“

с
fixing dead links
(renamed)
с (fixing dead links)
 
== Врски ==
* [http://web.archive.org/web/20060728002705/http://history.tuad.nsk.ru/dop/maps/m.jpg Карта на европскиот дел на СССР со областите и републиките]
* [http://web.archive.org/web/20060728124403/http://history.tuad.nsk.ru/dop/maps/m1.jpg Карта на азискиот дел на СССР од 1929 со областите и републиките]
 
{{Советски Републики}}