Антанта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 288 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 217.16.90.133 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Воени сојузи]]
[[Категорија:Причини за Првата светска војна]]
[[Категорија:Франција во Првата светска војна]]
[[Категорија:Британска империја во Првата светска војна]]
[[Категорија:Руска империја во Првата светска војна]]
 
[[da:Ententemagterne]]