Разлика помеѓу преработките на „Осман I“

Додадени 55 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.50.244 (разговор), вратено на последната верзија на Rapsar)
[[Категорија:Починати во 1326 година]]
[[Категорија:Луѓе од Билеџик]]
[[Категорија:Отомански Турци]]