Иван Шопов: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
(нова страница)
 
 
== Творештво ==
Иван Шопов е автор на две збирки раскази: “Азбука“[[Азбука и залутани записи”записи]]” (“Темплум”“[[Темплум]]”, [[2010]]), за која ја добил првата награда на конкурсот “[[Новите!]]” во [[2010]] година, и “Меше“[[Меше на годината”годината]]” (“Темплум”, [[2011 или 2012]]). Неговите раскази и песни се објавени во неколку списанија.<ref>Иван Шопов, ''Азбука и залутани записи'', Скопје: Темплум, 2010.</ref>
 
==Наводи==