Сантиметар: Разлика помеѓу преработките

Додаден 151 бајт ,  пред 9 години
додадена слика за претстава на големина на сантиметар
[проверена преработка][проверена преработка]
с Bot: Migrating 64 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q174728 (translate me)
додадена слика за претстава на големина на сантиметар
Ред 7:
}}
 
[[File:Пинг-понг топка дијаметар.png|none|thumb|Дијаметар на топка за пинг-понг топка е 4 см]]
[[милиметар]] << [[сантиметар]] << [[дециметар]] << [[метар]] << [[километар]]
 
[[милиметар]] << [[сантиметар]] << [[дециметар]] << [[метар]] << [[километар]]
 
== Наводи ==