Бабуна (појаснување): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1171837 (translate me))
Нема опис на уредувањето
* [[Бабуна (река)|Бабуна]] - река во Македонија;
* [[Бабуна (планина)|Бабуна]] - планина во Македонија;
* [[Бабуна (пештера)|Бабуна]] (Голема Пештера) - најголемата пештера во Македонија;
* [[Бабуна]] - село-предградие на Велес, Македонија;
*[[Бабуна (друштво)|„Бабуна“]] - спортско-риболовното друштво од Велес, Македонија