Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 36 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од Macheeencheee) и вратена ревизијата 3193251 на Bjankuloski06)
с
| reign = 700 п.н.е. - 678 п.н.е.
|predecessor =
| successor = [[Аргеј I]]
| consort =
| issue =
| royal house = [[Аргеади]]
| father =
| mother =