Зејтунско востание (1895-1896): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|conflict= Зејтунско востание 1895–1896
|partof=[[Ерменски масакар (1894-1896)]]
|image=[[Податотека:Zeitun monument.jpg|250п]]
|image=
|caption=
|date=октомври 1895 – јануари 1896