Хамидски масакри: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2092950 (translate me))
Нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
{{Ерменско национално ослободително движење}}
 
[[Категорија:Масакри во Турција]]
[[Категорија:Историја на Ерменија]]