Сасунско востание (1894): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Ерменски востанија]]
[[Категорија:конфликти во 1894 година]]
[[Категорија:Бунтови против Османлиската империја]]