Разлика помеѓу преработките на „Вештачки сателит“

Додадени 114 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
===Модули на сателити===
Сателитската функционална сестраност е вгнездена со нејзините технички делови и оперативни карактеристики. Набљудувајќи ја анатомијата на типичен сателит, се откриваат 2 модула.
 
[[Категорија:Сателити| ]]
[[Категорија:Далечинско истражување]]