Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 168 бајти ,  пред 9 години
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q45779)
 
{{coord|46|04|16|N|18|13|59|E|region:HU_type:city|display=title}}
 
{{Градови во Унгарија}}
{{Светско наследство во Унгарија}}
{{Европски главни градови на културата}}
 
[[Категорија:Градови во Унгарија]]
[[Категорија:Европски главни градови на културата]]