Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

с
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од Patroler41) и вратена преработката 3241008 на Buli)
с
|image_map = Kingdom_of_Bulgaria_(1914).svg
|image_map_caption = Бугарија во 1914 година, после [[Балканските војни]] и пред [[Првата Светска војна]].
|national_anthem = ''[[Шуми Марица]]''<br /><center>[[File:Shumi_Maritsa_choral.ogg]]</center><br />'''[[Царска химна]]'''<br />[[Химна на негово Величество Царот]]
|common_languages = [[Бугарски]]
|government_type = Уставна монархија