Разлика помеѓу преработките на „Царство Бугарија“

нема опис на уредувањето
|event3 = [[Нејски мировен договор]]
|date_event3 = 27 ноември, 1919
|p1 = КнежествоКнежевство Бугарија
|p2 = Источна Румелија
|p3 = Османлиска империја
|s2 = Социјалистичка Република Македонија
|flag_s2 = Flag of the SR Macedonia.svg
|s3 = Кралство Грција
|flag_s3 = Flag of GreeceFlag_of_Greece_(1822-1978).svg
|s4 = Кралство Југославија
|flag_s4 = Flag of the Kingdom of Yugoslavia.svg
25

уредувања