Разлика помеѓу преработките на „Обединето Кралство“

с
fixing dead links
с (Отстрането уредувањето на 94.196.245.163 (разговор), вратено на последната верзија на M4r51n)
с (fixing dead links)
 
== Надворешни врски ==
* [http://web.archive.org/web/20020529112202/http://www.fco.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcelerate/ShowPage&c=Page&cid=1007029390554 Обединето Кралство: Служба за надворешни и комонвелтски работи] {{en}}
* {{CIA World Factbook link|uk|Обединетото Кралство}}