Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3078707 (translate me))
с
| слика мапа=
| име=Крушица
| општина={{грбови|Општина ВранештицаКичево}}
| популација=5
| поштенски број=