Разлика помеѓу преработките на „Хендрик Аверкамп“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Аверкамп, Хендрик}}
[[Категорија:Родени во 1585 година]]
[[Категорија:Починати во 1634 година]]
[[Категорија:Пејзажни уметници]]
[[Категорија:Сликари од Холандското златно доба]]
[[Категорија:Луѓе од Амстердам]]
[[Категорија:Родени во 1585 година]]
[[Категорија:Починати во 1634 година]]