Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|[[Бра]]|| [[Кунео (покраина)|Кунео]]||[[Пиемонт]]|| 27.988
|-
|[[БрешијаБреша]]|| [[БрешијаБреша (покраина)|БрешијаБреша]]||[[Ломбардија]]|| 187.567
|-
|[[Бресо]]|| [[Милано (покраина)|Милано]]||[[Ломбардија]]|| 27.132
|[[Далмине]]||[[Бергамо (покраина)|Бергамо]]||[[Ломбардија]]|| 21.459
|-
|[[Дезенцано дел Гарда]]||[[БрешијаБреша (покраина)|БрешијаБреша]]||[[Ломбардија]]|| 23.651
|-
|[[Дезио]]||[[Монца и Бријанца (покраина)|Монца и Бријанца]]||[[Ломбардија]]|| 35.069
|[[Луго (Италија)|Луго]]||[[Равена (покраина)|Равена]]||[[Емилија-Ромања]]|| 31.603
|-
|[[Лумецане]]||[[БрешијаБреша (покраина)|БрешијаБреша]]||[[Ломбардија]]|| 23.712
|-
|[[Мачерата]]||[[Мачерата (покраина)|Мачерата]]||[[Марке]]|| 40.875