11 септември (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1973]] 
|[[Салвадор АљендеАлјенде]] — [[претседател на Чиле]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]]