28 август (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с Бот: бришење на шаблон {{Без извори}}
сНема опис на уредувањето
Ред 2:
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1968]] 
|[[Антон Панов]], — истакант македонски [[писател]].
|}
<noinclude>