Разлика помеѓу преработките на „Рокселана“

Додадени 120 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 217.16.90.103) и вратена ревизијата 3088464 на Kiril Simeonovski)
[[Категорија:Починати во Отомански Константинопол]]
[[Категорија:Отоманци од 16 век]]
[[Категорија:Отомански Украинци]]
[[Категорија:Отомански Полјаци]]