Шемси Ахмед-паша: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Голем везир на Отоманската Империја}}
 
[[Категорија:Велики везири на Отоманската империјаИмперија од 16 век]]
[[Категорија:Паши]]
[[Категорија:Отоманци од 16 век]]