Разлика помеѓу преработките на „Трка околу Полска 2014“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
| image = Tour de Pologne 2014 – 1. etap w Gdańsku (3).JPG
| image_caption = Трката на првата етапа во Гдањск
| image_size = 220px320px
| series = [[Светска турнеја UCI 2014]]
| race_no = 20