Разлика помеѓу преработките на „Лазаристи“

Одземени 3 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 22 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q849726 (translate me))
с
 
[[Категорија:Религија во Битола]]
[[Категорија:Историја наОтоманска Битола]]
[[Категорија:Католицизам во Македонија]]
[[Категорија:Римокатолички ордени]]