Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Додадени 40 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:Hot metalwork.jpg|мини|десно|Топлинска енергија]]
*'''Механичка енергија''' -кога се зборува за механички промени на телото, тогаш овој вид на енергија се нарекува механичка енергија.
 
{{Гранки на физиката}}