Разлика помеѓу преработките на „Трка околу Полска 2014“

нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
{{Инфокутија Велосипедски тркачки извештај
{{Infobox cycling race report
| name = Трка околу Полска 2014
| image = Tour de Pologne 2014 – 1. etap w Gdańsku (3).JPG
[[Категорија:Трка околу Полска]]
[[Категорија:Полска во 2014 година]]
[[Категорија:Словачка во 2014 година]]
[[Category:2014 in Slovak sport|Tour de Pologne]]