Месут Јилмаз: Разлика помеѓу преработките

Додадени 42 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 19 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q366692 (translate me))
Нема опис на уредувањето
| alma_mater = [[Анкарски универзитет]]
| religion =
| signature = Mesut Yılmaz signature.png
}}
'''Месут Јилмаз''' ([[турски]]: ''Mesut Yılmaz'') е турски политичар и [[премиер на Турција]] во периодот од [[30 јуни]] [[1997]] до [[11 јануари]] [[1999]] година.
5

уредувања